mega888 online register  Drebitko Iva
^Nahoru

News

Error: No articles to display

Members

Ing. Arch. Iva DREBITKO

drebitko-ivase narodila v Praze, je absolventkou Fakulty Architektury v Brně a Ecole d´Architecture UP7 v Paříži, kde od roku 1982 žije a pracuje. Koncem osmdesátých let žila v Brazílii, kde spolupracovala s ateliérem architektů Oscara Niemayera a Leona Levinsona v Rio de Janeiru.

Od počátku 90. let se v Paříži specializovala na design a projektování specializovaných klinik a zdravotnických zařízení mimo jiné v Marseille, Bourges, Saint Nazaire, atd. Publikovala mnoho odborných článků a recenzí v oblasti zdravotnických zařízení ve Francii, Brazílii a ČR. V roce 1996 byla pozvána, aby založila a vedla pobočku americké architektonické společnosti HOK v Praze. Od té doby žije a dělí své aktivity mezi Prahou a Paříží. Dnes je partnerem společnosti Three P Ltd. v oblasti investičního poradenství.

V Praze též založila a je prezidentkou Klubu mecenášů Národního divadla. Spolu se svým manželem jsou nadšenými sběrateli a mecenáši umění v ČR i zahraničí. Iva je členkou několika mezinárodních uměleckých a také charitativních organizací. Ve volném čase se věnuje dále kresbě, historii umění a ze sportů golfu, plavání a alpskému lyžování. Mluví plynně francouzsky, anglicky a portugalsky.